Loading Beep

Generačná výmena krok za krokom

Bez ohľadu na to, či proces nástupníctva vo vašom rodinnom podniku už prebieha, alebo je to ešte ďaleká budúcnosť, stojí za to sa o ňom porozprávať. V procese nástupníctva nie sú najdôležitejšie právne ani vlastnícke otázky, ale Vy sami – deti a rodičia, vaše plány, sny, nádeje a obavy. Pôsobiac spolu v rodinnom podniku môžeme celé hodiny hovoriť o klientoch, nových produktoch a aktuálnych udalostiach. Na rozhovory o nás a našich pocitoch nie je dosť času ani ochoty.

A pretože je ťažké sa rozprávať, veríme, že tieto okruhy s otázkami, konkrétnymi témami môžu byť skvelým štartérom a inšpiráciou pre firmy, ktoré nechcú riešiť proces generačnej výmeny v spolupráci s expertom ale samostatne! Preto premýšľajúc o tom, ako vám môžeme uľahčiť hovoriť o veciach, ktoré sú často ťažké a nie sú zrejmé, prinášame vám túto jedinečnú publikáciu. Experti sprevádzajú rodinné firmy otázkami cez mnohé oblasti, ktoré ak nie sú vykomunikované, nastavené a dohodnuté môžu pôsobiť ako nášľapné míny pri odovzdávaní firmy mladšej generácií.

Ak sa rozhodnete riešiť generačnú výmenu vo svojej rodinnej firme svojpomocne, chceli by sme Vám prispieť vypracovanými okruhmi a otázkami, ktoré ak si s rodinou prejdete znížite riziko konfliktov poprípade rozpadu niektorých rodinných vzťahov či rodiny.